KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8862172
nr 886 2172
Tyra Lundgren
(1897-1979), Sverige
Etsning, Tyra Lundgren (1897-1979), grekisk lilja, signerad och dedikerad, 1955, 24x22
Tyra Lundgren, svensk målare, skulptör, keramiker och glaskonstnär, född 1897, död 1979.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
måndag 7 april 2014
kl 20:16:58
100 kr
200 kr
200 kr
250 kr
300 kr
Tyra Lundgren
Läs mer om Tyra Lundgren